Sejf wcale nie musi być czarną, metalową skrzynką ukrytą w szafie bądź za obrazem. Równie dobrze może stanowić dekoracyjny element gabinetu lub sypialni, a jego dopracowany w każdym calu wygląd – sprawiać, iż postronny obserwator nawet nie podejrzewa, że ma do czynienia z ultrabezpiecznym sejfem, nie zaś z piękną komodą.
Sejf dziełem sztuki?
To możliwe – zwłaszcza jeśli w jego projektowaniu udział weźmie światowej klasy artysta. Taki jak np. Jean Tannous. Ten libijski (obecnie mieszkający w Kanadzie) artysta znany jest z łączenia sztuki z życiem codziennym. Jego prace obejmują projekty samochodów czy zdobienia motocykli marki Harley Davidson. W latach 80. opracował innowacyjną technikę łączenia różnorodnych materiałów i zabezpieczania powstałego dzieła cienką, transparentną i błyszczącą warstwą werniksu. Ta metoda stała się jego wizytówką. W ramach kolekcji „Art Tresor”, marki Hartmann Tresore, Jean Tannous zaprojektował kilkanaście sejfów, które nadają wnętrzu niepowtarzalny styl. Te designerskie sejfy przeznaczone są dla wymagających i kochających współczesną sztukę klientów.
Sprawdź: sejfy ekskluzywne w Hartmann Tresore
Skóra, drewno, chrom
Ekskluzywne sejfy będące stylowym elementem wyposażenia pomieszczenia to luksusowe produkty linii premium wykańczane drewnem, skórą, chromem, a nawet złoceniami. Choć kryją we wnętrzu przedmioty wartościowe, same wyglądają niezwykle ekskluzywnie i stanowią wyrazisty element wnętrza.
Sejf jak obraz
Sejf ukryty za obrazem to niemalże klasyka. Odwróćmy zatem sytuację i stwórzmy takie urządzenie, które wygląda jak obraz. Taka właśnie jest kolekcja „Art Design” marki Hartmann Tresore. To zdobione grafiką sejfy, które są ozdobą gabinetu, biura czy salonu. Grafikę można oczywiście dobrać według uznania: skorzystać z jednego z kilkunastu dostępnych wzorów bądź – w ramach linii „Air Brush” – nanieść na drzwi sejfu dowolny obraz czy zdjęcie. Dzięki temu urządzenie może stać się nośnikiem dowolnego dzieła sztuki.
Sejfy do zadań specjalnych
Sejf może być również elementem wystroju wnętrza nawiązującym do zainteresowań bądź hobby jego właściciela. Przykładem może być tu sejf Undercover marki Hartmann Tresore inspirowany wyglądem maski samochodu wyścigowego. Wnętrze urządzenia przypomina wyglądem silnik samochodu, którego budowę oparto na sześciu aluminiowych felgach. Całość sejfu jest oczywiście lakierowana, a wyściełane skórą wnętrze czyni z niego niezwykle ekskluzywny produkt. Większość urządzeń tego typu przeznaczona jest do specjalnych zadań – stylizacje kobiece mają specjalne uchwyty i pojemniki na biżuterię, męskie zaś wyposażone są w rotomaty do przechowywania zegarków oraz szuflady na męskie ozdoby.
Zobacz inne publikacje: